Cílem je kvalita, přesnost, tradice, pestrost, a přesah tance.

Guests of festival arabesque 2019 / hosté

 

Milana Melniková, winner of festival Arabesque 2018                    

Milana je mladá talentovaná tanečnice původem z Ruska, která nyní žije a tančí především v Praze. Je výherkyně festivalu Arabesque 2018, v kategorii sólo oriental profesionál.  Kdo se pohybuje na scéně bellydance v ČR, jistě vám tato tančící kráska neunikla. Jelikož se již umís´tuje na mnoha festivalových a tanečních soutěžích po celé ČR a čerstvě i v zahrančí. Letos, v roce 2019, se představila na festivalu ve Španělsku, odkud si přivezla 3. místo z kategorie orientla profesionál.  Milana zasedne v porotě, aby vás ocenila a poskytla zpětnou vazbu vám, které budete na soutěži 11.5.2019  na festivalu Arabesque soutěžit.

Milana bude také tančit na naší Arabesque Galashow a povede seminář tance v neděli 12.5.2019.

 

Katerina Joumana

 great person and great dancer recently dancing in Vienna. Katerina Joumana (Russia/Austria) wil sit in jury. She is a renowned internationally oriental dance artists, choreographer and teacher. 

She is a renowned internationally oriental dance artists, choreographer and teacher.
She started her dance education in ballet at the age of 5. After graduating worked for several dance companies and since 2005 has devoted her career mainly to oriental dance, having won numerous dance contests and actively performing and teaching. She danced and taught as a soloist on 4 continents and in 2006 grounded her oriental dance company "Joumana Dance Show", which has been featured at many events, on the main TV Channels in Russia and successfully performs in Russia and internationally. Thanks to her extensive dance and body therapy background Katerina loves not only egyptian, but also the show style of oriental dance, which she is well-known for and teaches dance from various perspectives, including body-mind methods.

Nataly Sagres,    winner of many competition, tribal fusion belly dancer

Vítězka tanečních soutěží, tanečnice stylu tribal fusion belly dance 

 
Jste natěšené  a zvědavé, kdo je letošním hostem Festivalu Arabesque 2019 v termínu 11.+12.5.2019 v Mladé Boleslavi ?
 
 Are you excited and curious who is the next guest of this year's tenth edition of Festival Arabesque 2019 in Mladá Boleslav, in the date 11th of 12th of May 2019? 
 
Kdo zasedne v porotě, zatančí na Galashow a také povede seminář, takže se s touto tanečnici budete moci přiučit novému tanečnímu stylu ?
 
Who will sit in the jury, dance in Galashow and also lead a seminar, so that you will be able to learn a new dance style with this dancer?
 
Dovolte mi představit.... let me introduce you  NATALY SAGRES 
 
 
 
I dance because I have to. It comes from my internal need and the only one cure is dance.    Do you feel the same?
     I choosed my style and I am doing it for 7 years.  Why I choose tribal fusion? Because of the combination of elegance and power, technic and art, modern and traditional, luxury and freedom. 
 
     I love the movement by itself so I really like to train a lot. I like to use my muscles, to control, to stretch and to strength them. That´s how I keep my body fit.
 
     I love the challenge movements, layering and writing with my body the melody. That´s how I keep my mind fresh.
      I love that moment when the time slow down while performing, I am deeply looking into the spectator eyes, then I smile at the person and the smile returns to me. That´s how I keep my soul happy. 
 
www.festival-arabesque.eu 
 
Tancuji, protože musím. Vychází to z mé vnitřní potřeby a jediným lékem je tanec. Cítíš to stejné?
 
      Vybrala jsem si svůj styl a dělám to po dobu 7 let. Proč jsem si zvolila  tribal fusion ? Kvůli kombinaci elegance a síly, kvůli kombinaci techniky a umění, modern a traduce, luxusu a kvůli svobodě.
 
      Miluji pohyb sám o sobě, takže opravdu ráda hodně trénuji. Ráda užívám svaly, ovládám je, roztahuji a posiluju je. Takhle udržuji své tělo fit.
 
      Mám rád náročné pohyby, vrstvení a psaní melodií mým tělem. To je způsob, jak si udržuji mysl svěží.
 
       Miluju ten okamžik, kdy sečas zpomalí během představení, hluboce se zadívám do očí diváka, pak se na člověka usměji a úsměv se mi vrátí. Tak je má duše šťastná.

I  dance because I have to. It comes from my internal need and the only one cure is dance.    Do you feel the same?
     I choosed my style and I am doing it for 7 years.  Why I choose tribal fusion? Because of the combination of elegance and power, technic and art, modern and traditional, luxury and freedom.   I love the movement by itself so I really like to train a lot. I like to use my muscles, to control, to stretch and to strength them. That´s how I keep my body fit.  I love the challenge movements, layering and writing with my body the melody. That´s how I keep my mind fresh.  I love that moment when the time slow down while performing, I am deeply looking into the spectator eyes, then I smile at the person and the smile returns to me. That´s how I keep my soul happy. 

Tancuji, protože musím. Vychází to z mé vnitřní potřeby a jediným lékem je tanec. Cítíš to stejné?  Vybrala jsem si svůj styl a dělám to po dobu 7 let. Proč jsem si zvolila  tribal fusion ? Kvůli kombinaci elegance a síly, kvůli kombinaci techniky a umění, modern a traduce, luxusu a kvůli svobodě.  Miluji pohyb sám o sobě, takže opravdu ráda hodně trénuji. Ráda užívám svaly, ovládám je, roztahuji a posiluju je. Takhle udržuji své tělo fit. Mám rád náročné pohyby, vrstvení a psaní melodií mým tělem. To je způsob, jak si udržuji mysl svěží.  Miluju ten okamžik, kdy sečas zpomalí během představení, hluboce se zadívám do očí diváka, pak se na člověka usměji a úsměv se mi vrátí. Tak je má duše šťastná.

Eva Afra, champion of the Czch Republic in belly dance

                            výherkyně Mistrovství ČR v belly dance, tanečnice a lektorka působící v Opavě

Jana Janika 

                            lektorka, tanečnice, majitelka studia orientálních tanců v Roudnici nad Labem. Pořadatelka show Tajemný Orient v Roudnici nad Labem. 

Martina Ahmed 

                             lektorka a tanečnice orientálních tanců, dula,  z Nové Paky, zatančí pro vás na Galashow, a také bude Galashow moderovat.

Iveta Naila

                            lektorka, tanečnice, majitelka studia orientálních tanců v  Jablonci nd Nisou. Naila zatančí se svou skupinou na Galasho. Její svěřenkyně se účastí také soutěže FA 2019.

Soňa Machová plus skupina Hathor 

                            lektorka, tanečnice z Kladna/ Unhoště, která s námi absolvovala a prošla historicky 1.ročník soutěže orientálních tanečnic v Mladé Boleslavi, kde zasedla v porotě. A ne jinak tomu bylo i v dalších ročnících festivalu. Letos, na 10. ročníku, se s tanečnicí Soňou zase setkáme jak na Galashow, tak opět zasedne v porotě a velice ráda přispěje svým hodnocením k rozvoji talentovaných tanečnic.  

Fatima drummers a Míra Čipera 

                             bubenická skupina z Mladé Boleslavi zahraje orientální rytmy spolu s Mírou Čiperou.  Ten učí hře na darbuku  po  celé ČR. Patří mezi nejlepší bubeníky v ĆR.  Bubnovat bude Míra  také rytmy brazilské, spolu se svou bubenickou sekcí z Českých Budějovic. 

Gabriela Mičánková  

                             tanečnice z Hradce Králové, která má v oblibě egyptský taneční styl, a ten také bude prezentovat na mladoboleslavské Galashow pro veřejnost.

Jana Najya Voříšková 

                             lektorka a tanečnice z Prahy, majitelka Institutu Regenerace. Jana má v oblibě folklorní egyptské tance, a proto také působí ve skupině Kazafy Troupe, která se jmenuje dle zakladatele Mohameda Kazafyho. Jana zatančí na Galashow se svou skupinou Rippling ladies, a také bude moderátorkou taneční soutěže orientálních tanečnic v Mladé Boleslavi.

Spolek Shareefa 

                            pořádající spolek Shareefa si připravuje speciální program, jelikož je výročí DESETI let. Tanečnice si připravují program Casino Opera House na počest slavné tanečnice Badiy Masabny z egyptské éry zvané Golden age. Více o tanečnicích na www.shareefa.cz  

Těšíme se na všechny hostující tanečnice a skupiny. 

Diváci, máte se opravdu na co těšit !  Lístky na Galashow bude možné koupit v předprodeji od 10. dubna 2019, nebo je možné si lístky zarezervovat a uhradit na č.u. pořádajícího spolku Shareefa. Informace na festivalarabesque@gmail.com 

 

In previous years visited us:

Katerina Joumana, Jamilah, Warda, Lucia Danse, Elzbieta Eisemblater, Samira, Dr. Mohamed Hassan, Sahar, Latifah, Lady Stania, dancers and teachers from Om Dance Academy, Lucia Kárová Šrámková, Galeb, Melanie Krchová, Mona, Jana Hemalíková Baudisová, Soňa Machová a další........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2019 všechna práva vyhrazena

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode